Δεύτερος τελικός για Νήαρ Ηστ-Τρίκαλα στη National League 2 και 1-1 για την Τρικαλινή ομάδα

6

Στο κατάμεστο κλειστό της Μπάρας τα Τρίκαλα κατάφεραν να κάνουν το 1-1 στην σειρά των αγώνων κερδίζοντας την φιλοξενούμενη ομάδα με σκορ 75-71 .Οι γηπεδούχοι φάνηκαν ιδιαίτερα αγχωμένοι δείχνοντας μεγάλη αστοχία στα σουτ ενω έχασαν και πολλά επιθετικά και αμυντικά ριμπάουντ .Μάλιστα στην επανάληψη έμειναν και σχεδόν εννιά λεπτά χωρίς να πετύχουν καλάθι ,δείχνοντας ότι δεν μπορούν να ανατρέψουν την ροή του αγώνα .Παρόλα αυτά στο καθοριστικό τέταρτο δεκάλεπτο σημειώθηκε η μεγάλη ανατροπή με τους παίκτες των Τρικάλων μετά και την παρέμβαση Γιαπλέ να βραχυκυκλώνουν τα ατού της Νήαρ Ηστ και να κερδίζουν το ματς .Οι αγώνες συνεχίζονται μετά το Πάσχα για την National League 1

Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα, άτομα που παίζουν μπάσκετ, άτομα που παίζουν βόλεϊ και κείμενο

The post Δεύτερος τελικός για Νήαρ Ηστ-Τρίκαλα στη National League 2 και 1-1 για την Τρικαλινή ομάδα appeared first on trikalaidees.gr | Τρίκαλα ΙΔΕΕΣ.